Вікова шкіра потребує не тільки повсякденного догляду, але й спеціальних процедур для омолодження. Вони допоможуть розгладити зморшки, підтягнути овал, надати шкірі приємного відтінку, м'якості та пружності. Не обов'язково звертатися до салону – покращити стан обличчя можна і в домашніх умовах.
Проблеми вікової шкіри: із чим треба боротися
Косметологи впевнені - старіння шкіри починається з 25 років. Початкові ознаки не надто помітні. Поступово епідерміс втрачає пружність, втрачає здатність утримувати вологу, після повноцінного нічного сну шкіра не встигає відновитися. З кожним роком потрібна все сильніша косметика, з'являється потреба в салонних процедурах. До 40 років проблема стає очевидною, приховувати дефекти макіяжем стає все важче. До основних прикмет старіння належить:
- зміна густини епідермісу;
- підвищена сухість шкіри, помітне лущення;
- розширені пори та нерівний рельєф;
- нерівномірна пігментація;
- Землястий колір обличчя;
- набряки, особливо помітні під очима;
- «поплив» овал обличчя;
- дрібні зморшки, схильні до заглиблення.
З віком тип шкіри може змінитися. Жінки, які мають у молодості нормальну шкіру, починають скаржитися на підвищену сухість. Жирний епідерміс страждає від зневоднення та роздратувань, реагує на зміну погоди та нову косметику.
Не завжди стрімко погіршення зовнішнього вигляду шкіри пов'язані з віком. На зовнішній вигляд негативно впливає:
- неправильне харчування;
- куріння та алкоголь;
- нестача свіжого повітря;
- недостатній сон;
- надто агресивне очищення;
- невідповідна косметика;
- гормональні збої.
Перед тим, як приступати до домашніх процедур, що омолоджують, потрібно максимально усунути негативні фактори. Важливо збільшити кількість рідини, що випивається, і стежити за харчуванням. У меню включають якнайбільше свіжих овочів та фруктів, кисломолочних продуктів, натуральної клітковини. Бажано повністю відмовитися від сигарет і сильно скоротити кількість алкоголю, висипатися і більше гуляти.
Омолодження в домашніх умовах: необхідні процедури
Розробити індивідуальну омолоджуючу програму та підібрати відповідну косметику може досвідчений косметолог. У щоденний ритуал має входити:
- Делікатне очищення із застосуванням дуже м'яких препаратів, збагачених натуральними маслами, морським колагеном, протеїнами шовку та вітамінами. Водопровідну воду краще замінити кип'яченою, фільтрованою або ключовою.
- Багатоступінчасте зволоження. Єдиний універсальний крем не зможе підтримувати гідроліпідний баланс на оптимальному рівні. Рекомендується спочатку зволожити обличчя за допомогою лосьйону, збагаченого трав'яними екстрактами та гіалуроновою кислотою, потім нанести рідку емульсію та живильний крем. Якісна косметика швидко поглинається, не створюючи дискомфорту. Багатоступінчасте нанесення дозволяє утримувати вологу в шкірі, попереджає лущення та сухість.
- Збалансоване харчування. Рекомендується спочатку наносити на обличчя сироватку, і потім змащувати шкіру кремом. Продукти, що глибоко відновлюють, застосовують курсами по 20-30 днів. Наприклад, провівши курс з ретинолом, можна зробити коротку перерву та почати використовувати продукти з гіалуроновою кислотою або вітаміном С.
Відмінний омолоджуючий засіб - маски з колагеном, ретинолом та гіалуроновою кислотою.
Іноді шкіра потребує більш активних процедур. Для покращення кольору обличчя потрібне глибоке очищення. Замість агресивних скрабів використовують делікатні гомажі. Кремоподібні засоби наносять на обличчя, вичікують кілька хвилин і скочують масу пальцями. Одночасно з поверхні шкіри видаляються луски, що ороговіли, сальні пробки, залишки косметики та інші забруднення. Після такої процедури обличчя світлішає, дрібні зморшки розгладжуються, з'являється рум'янець. Повторювати чищення можна 1-2 рази на тиждень.
Для демакіяжу використовують не агресивні гелі, а насичені гідрофільні олії, що глибоко очищають шкіру і не пересушують її.
На зрілу шкіру добре впливає поверхневий пілінг. У домашніх умовах можна використовувати суміші з додаванням фруктових кислот. Вони м'яко відлущують відмерлі клітини, освіжаючи обличчя та покращуючи проникнення поживних речовин. Власницям дуже сухої та тонкої шкіри підійдуть м'які гліколеві пілінги. Рекомендується використовувати препарати з професійних серій, вони ефективніші. Точний курс залежить стану особи. Кислотні пілінги не варто використовувати навесні та влітку, активні сонячні промені сприяють появі пігментних плям.
Правильно підібраний ліфтинг-крем підтягне овал обличчя та попередить віковий птоз.
Народні методи для боротьби зі старінням шкіри
Для омолодження шкіри активно використовують базові та ефірні олії. Їх потрібно наносити на ретельно очищену особу, уникаючи зони навколо очей. Насичені масляні текстури створюють на поверхні шкіри захисну плівку, сприяють розгладжуванню зморшок та утриманню вологу у шкірі. У базову мигдальну, соєву або персикову олію додають кілька крапель ефіру. Лавандова або жасминова олія бореться з підвищеною пігментацією і глибоко живить суху шкіру. Рожеве має легкий ліфтинг-ефект і підходить для самомасажу. Ялівець звужує розширені пори та вирівнює рельєф, неролі розгладжує дрібні зморшки, розслаблює, прискорює регенерацію клітин.
Замість промислових тоніків можна використовувати відвари трав. Петрушка висвітлить шкіру і прибере пігментні плями, ромашка зніме сухість і лущення, дубова кора скоротить пори. Прохолодним відваром обполіскують обличчя після ранкового чи вечірнього вмивання.
Базові рослинні олії можна використовувати для гарячих компресів та обгортань. Вони особливо корисні взимку, коли шкіра особливо страждає від сухості.
Підтягнути овал обличчя, освіжити шкіру та покращити її колір допоможуть домашні маски. Млявою, що втратила тонус шкірі, допоможе червона глина. Порошок змішують із теплим молоком до утворення не дуже густої кашки. Її наносять на очищену шкіру на 10-15 хвилин і ретельно змивають спочатку теплою, а потім прохолодною водою. Для глибокого харчування та підвищення пружності підійде маска зі свіжих дріжджів, змішаних із молоком, збитий білок злегка підтягне овал та скоротить розширені пори. Відмінною зволожуючою, що відлущує і освітлювальним дією мають маски зі свіжих ягід: малини, полуниці, вишні, винограду. Процедури роблять курсами, після 8-10 аплікацій можна зробити перерву.